موسسه ثبت ثمین ارائه کننده خدمات ثبت شرکت، ثبت برند، انجام تغییرات شرکت، ثبت اختراع، اخذ کارت بازرگانی

ثبت برند

ثبت برند فارسی

می توان گفت ثبت برند فارسی یا ثبت علامت تجاری  به اندازه ثبت شرکت مهم و ضروری است. برند یا علامت تجاری، نشانی است که قادر است کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط شما را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه ‌ها یا اشخاص متمایز نماید.

ممکن است از خود بپرسید ثبت برند فارسی با ثبت برند لاتین چه تفاوتی دارد و برند شما جزء کدام یک است؟ برند فارسی برندیست که الزاماَ در یکی از فرهنگ های معتبر فارسی (نظیر فرهنگ دهخدا) موجود باشد. در غیر ‌این‌صورت برندی که معنای لاتین داشته باشد ولی به صورت فارسی به نگارش درآید هم جز برند لاتین محسوب می‌شود. همکاران ما در موسسه ثمین خدمات مشاوره و ثبت برند فارسی را به کارفرمایان گرامی ارائه می‌نماید.

چرا ثبت برند فارسی

اگر نام برند شما به زبان فارسی و نه فقط رسم الخط فارسی باشد، بنابراین مشمول مراحل و قوانین ثبت برند فارسی می‌شوید. ضمن آنکه برندهای فارسی هیجان، عواطف و احساسات مصرف کنندگان خود را بیشتر برمی‌انگیزانند و بر ارزش کالا یا خدمات  می‌افزاید.

با آنکه ثبت برند یا ثبت علامت تجاری اختیاری است اما دولت ثبت علائم کالاهای داروهای اختصاصی (اسپسیالیته) مورد استعمال طبی یا بیماری، مواد غذایی که در لفاف و ظروف مخصوص باشند، نوشیدنی‌ها و آب های گازدار، لوازم آرایش که برای استعمال مستقیم بر روی پوست انسان به کار می رود را اجباری کرده است.

مدارک لازم جهت ثبت برند فارسی

  • ارائه کپی برابر اصل پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا جواز کسب.
  • کپی آگهی تاسیس شرکت و آگهی تغییرات شرکت (در صورت وجود).
  • کپی برابر اصل مدارک شناسایی صاحبان حق امضاء شرکت .
  • ده نمونه از کپی علامت مورد نظر حداکثر در ابعاد 10 * 10 سانتی متر و تدوین شرحی از علامت و توصیف آن و مستند معنایی نام مورد نظر در فرهنگ لغات فارسی .
  • ارائه وکالتنامه ، چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود.
  • شرح فونت به کار رفته شده ، رنگ به کار رفته ، و اشکال استفاده شده به طور دقیق.
  • برای اشخاص حقیقی ارایه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی لازم است.

مراحل ثبت برند فارسی                                                                            

ثبت برند فارسی با تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت علامت تجاری آغاز می‌شود و با دریافت کدرهگیری اظهارنامه در مرحله اول پایان می‌یابد. اداره‌ی مالکیت صنعتی، اظهارنامه را از لحاظ انطباق با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی می‌کند و در صورتی که علامت را قابل ثبت بداند، اجازه‌ی انتشار آگهی مربوط به آن را صادر می‌نماید.